Home Profesjonalista radzi W jaki sposób można odnaleźć pasję?

W jaki sposób można odnaleźć pasję?

0
1
705

Pasja bezsprzecznie jest istotnym elementem życia. Przede wszystkim daje ona radość życia codziennego, lecz przyczynia się również do sukcesu. Mówi się, że jeśli ludzie pracują z pasją, nie są w stanie nigdy się przepracować. Naukowo udowodniono, że pracownicy cechujący się pasją, odnoszą lepsze wyniki. Obecny rynek pracy jest dosyć wymagający. Właściciele firm znacznie chętniej zatrudniają osoby z pasją, ponieważ to gwarantuje im dobrego pracownika.

Oczywiście, pasja jest sprawą indywidualną i na odnalezienie jej nie ma jednego, uniwersalnego poradnika. Istnieją jednak pewne mechanizmy, które mogą nam pozwolić w jej uwypukleniu bądź wyeksponowaniu. Warto sobie zadać kilka pytań, aby odkryć swoją pasję!

Co daje mi pozytywną energię?

Pasja przede wszystkim sprawia radość. Przez całe życie dążymy do rzeczy, które dają nam przyjemność, a staramy się unikać tych, które nam ją odbierają. Należy bardzo uważnie obserwować swoje emocje. Dla przykładu można przywołać biegaczy, których w dużym stopniu muzyka motywuje do intensywniejszego treningu.

Do jakich czynności nie muszę się motywować?

Istnieją rzeczy, które przychodzą nam z łatwością i z wielką chęcią. Motywacja jest pewną przyczyną, dzięki której jesteśmy w stanie wykonywać konkretne czynności. Jeśli znajdziemy motyw, dla którego wykonujemy daną rzecz, będziemy zmotywowani. Warto więc poświęcić czas na chwilę refleksji i zastanowić się, w których momentach jesteśmy zmotywowani i jakie bodźce za tym stoją.

Co sprawia mi tak wielką radość, że zapominam o otaczającym mnie świecie?

Radość jest bezwarunkową emocją cieszenia się z życia. Jest to pewna energia, która jest w stanie zarazić wszystkie osoby wokół. Jest to coś nieskazitelnie pozytywnego i mającego magiczną moc. W momencie czystej radości, nie potrzebujemy niczego innego poza nią. Nie ma w nas żadnego sprzeciwu i chcemy, aby trwała jak najdłużej. Nieodłącznym elementem pasji jest właśnie radość. Warto więc zidentyfikować takie momenty w życiu i na tym się skupić.

O czym marzyłeś będąc dzieckiem?

Umysł dziecka jest doskonały i nie jest skażony troskami życia codziennego. Dzieci nie boją się marzyć przez wielkie M, nie ma dla nich limitu. Przypomnij sobie, co kochałeś robić będąc dzieckiem, jakie miałeś marzenia. Następnie zastanów się nad przyczynami, które sprawiły, że przestałeś rozwijać swoją pasję.

Czy chcemy już zawsze robić to co obecnie, czy może chcemy zmienić świat?

Każdy z nas lubi być docenianym, jak również chce, aby jego praca miała jakieś znaczenie. Aby spełnić te warunki, nie jest potrzebna wielka rewolucja. W KAŻDEJ dziedzinie pasja przyczynia się do zmiany. Tak naprawdę, to niewiele znaczenia ma to co robisz, lecz ile wkładasz w to serca. Pasja jest uczuciem spełnienia, którego nie da się w żaden sposób zmierzyć. Jeśli obecne zajęcie nie sprawia nam radości, nic nie stoi na przeszkodzie, aby szukać swojego wymarzonego miejsca.

Pasja jest tym co kochasz robić i jesteś w stanie poświęcić temu część swojego życia. Każdy człowiek ma ją w sobie. Dla pasji jesteśmy w stanie wcześniej wstawać z łóżka, zarywać noce i kompletnie się tym nie przejmować. Jest to coś, co uważamy co wyjątkowe i nie kieruje nami chęć zarobku. Nie oznacza to jednak, że pasja musi być czymś odrębnym od naszej pracy. To właśnie połączenie tych dwóch elementów jest czymś wspaniałym. W takim zestawieniu nigdy nie stracimy motywacji i każdego ranka będzie nam się chciało wstawać do pracy. Znajdź swoją pasję i zbuduj na niej swój biznes!

  • W jaki sposób rozbudzić swoją motywację?

    Zazwyczaj nie mamy problemu ze zmotywowaniem się do zjedzenia kolejnego kawałka ciasta, wy…
  • Odpoczynek daje motywację i nowe możliwości

    Każdy z nas zapewne miewa momenty, w których czuje duże zmęczenie – nie tylko fizyczne, le…
Wgraj więcej podobnych artykułów
Wgraj więcej eduwis
Wgraj więcej Profesjonalista radzi

Dodaj komentarz

Sprawdź jeszcze

O negatywnych emocjach

Każda osoba inaczej radzi sobie ze strachem, złością, smutkiem, zazdrością itd. Wszystko o…