5 sierpnia bieżącego roku mieliśmy przyjemność współtworzyć piknik rodzinny, mający miejsce na terenie starej szkoły w Świerczynkach. Prócz wielu atrakcji zapewnionych przez organizatora mogliśmy zaproponować jego uczestnikom wzięcie udziału w kilku przygotowanych przez nas zajęciach kreatywnych.

 

Koraliki hama robiły prawdziwą furorę…

Z naszych obserwacji wynika, że największe zainteresowanie młodszych uczestników wzbudziły koraliki hama – w ich układanie angażowały się całe rodziny! Ogromna ilość kolorów oraz niezliczona liczba wzorów do ułożenia, ograniczona wyłącznie wyobraźnią, wciągały w wir doskonałej zabawy małych i dużych. Potędze tej kreatywnej zabawki ustąpiło nawet dobrze znane puszczanie baniek mydlanych, chociaż one również zajęły wysokie miejsce na liście najpopularniejszych atrakcji, ciesząc się dużym powodzeniem szczególnie wśród najmłodszych.

Jednak kreatywne myślenie nie jest wyłącznie atrybutem nowoczesności, dlatego w czasie festynu chcieliśmy przypomnieć o, jak się wydaje, zepchniętej przez współczesne rozrywki klasycznej „grze królów” – szachach. Rozwijające zdolność abstrakcyjnego myślenia i planowania są doskonałym ćwiczeniem dla umysłu, zmuszając do starannego rozważenia każdego posunięcia – wygrać mogli tylko najlepsi.

 

Szachy, czyli kwintesencja kreatywności w klasycznym wydaniu

Prócz zajęć przygotowaliśmy również spotkanie z motocyklistami, którzy uświetnili swoją obecnością tę niezwykłą, rodzinną imprezę, chętnie dzieląc się z przybyłymi gośćmi informacjami na temat swojej pasji, nie uciekając przy tym od udzielania odpowiedzi na liczne pytania, dostarczając wyczerpujących informacji nawet na najbardziej dociekliwe z nich. Przygotowaliśmy również coś dla tych, którzy zapragnęli uwiecznić te sympatyczne chwile – swoją obecność na pikniku można było upamiętnić dzięki zorganizowanej przez nas fotobudce. Chętnych nie brakowało.

Motocykliści – nie dość, że udzielali wyczerpujących odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania, to jeszcze pozwalali się “przymierzyć” do swoich maszyn. Taka okazja nie zdarza się często, dlatego nie oparła się jej nawet Właścicielka.
Wgraj więcej podobnych artykułów
Wgraj więcej eduwis
Wgraj więcej Z życia EduWis
Comments are closed.

Sprawdź jeszcze

O negatywnych emocjach

Każda osoba inaczej radzi sobie ze strachem, złością, smutkiem, zazdrością itd. Wszystko o…