Home Porady Jak papierowa lista zadań uratowała mi życie

Jak papierowa lista zadań uratowała mi życie

Możliwość komentowania Jak papierowa lista zadań uratowała mi życie została wyłączona
1
1,096

Bycie zorganizowanym nie jest łatwym zadaniem. Jeżeli codziennie masz wrażenie, że spada na Ciebie ogrom obowiązków, jeżeli Cię one przytłaczają, mam dla Ciebie jedną najważniejszą poradę – zrób wszystko, by nad tym zapanować, a potem upchnij ten poukładany chaos w jednym miejscu. Najlepiej na kartce 🙂 Od biedy dopuszczam przenośne urządzenia elektroniczne, w końcu wszyscy jesteśmy współcześni. 😊

Checklista, czyli mówiąc po polsku, lista do sprawdzenia i odhaczenia prac wykonanych, pozwala na poukładanie swojego prywatnego życia, pracy, biznesu i odpoczynku. Niewielka kartka papieru i piszący długopis mają władzę nad wszystkimi sprawami, które są dla Ciebie ważne i nieważne jednocześnie. Kartka nie wypuści ze swoich papierowych objęć żadnego zajęcia, nie zapomni o zakupach, a także relaksie. Pozwoli Ci odetchnąć i poczuć dziką radość w momencie wykreślania z niej kolejnych pozycji. I to jest chyba w niej najpiękniejsze!

Jak kartka papieru pozwala nam lepiej funkcjonować?

Na początku większość osób wątpi w to, że potrzebuje takiej kartki i długopisu – tak było również ze mną. Ludzie próbują radzić sobie z obowiązkami w tradycyjny sposób – zapamiętywaniem. Ale głowa jest tylko głową. Zawsze o czymś zapominamy, nie możemy sobie przypomnieć, miewamy problemy z wykonaniem zadań, bo nie wiemy, od czego zacząć. Tymczasem wystarczy skorzystać ze starego jak świat sposobu – zapisać na kartce najważniejsze zadania. Na początku ciężko jest do tego przywyknąć, zapominamy o zadaniach, nie chcemy patrzeć na ich ilość. Z czasem jednak, przytłoczeni zajęciami, po prostu przekonujemy się do nich. I wiesz co? Ten dzień zmienił moje życie i może zmienić również Twoje! Zaczynamy uświadamiać sobie, że tego właśnie potrzebowaliśmy. Ciężko nam funkcjonować bez listy zadań, lecz wraz z nią możemy podbić świat!

Miliony wersji listy – znajdź swoją jedyną

List jest bardzo wiele. Mogą one dotyczyć tylko i wyłącznie danej dziedziny życia lub pracy czy biznesu. Głównie zapisuje się na niej obowiązki, ale świetnie sprawdzą się jako zwyczajna, ale poukładana lista zakupów. Możesz zawrzeć w niej swoje plany na najbliższy weekend, jednocześnie myśląc o tym, z czego zrezygnować lub co dodać po głębszym namyśle. Takie listy pozwalają nam na totalną dowolność – ale w tej dowolności jest metoda na niezwariowanie.

Pamiętaj również, że możesz użyć zwyczajnych karteczek samoprzylepnych. Warto też korzystać z ozdobnego papieru, jeżeli jesteś człowiekiem, który ceni sobie estetykę i właśnie pełna estetyka inspiruje Cię do działania. Twoja lista jest twoją prywatną, papierową i rozpisaną krainą. Znajdź dla siebie tą idealną. Tymczasem, jeżeli nadal nie jesteście przekonani do checklist, mam dla Ciebie pewne zadanie.

Ćwiczenie na porządkowanie marzeń na najbliższe wakacje

Kto powiedział, że w wakacje nie można przygotować swoich marzeń i postanowień? Minęło pół roku, wiosna zachwyciła na nowo swoimi kolorami i zapachami, przyszło lato. Nic tak nie namawia więc do spełniania swoich najskrytszych snów bardziej niż ta pora roku. Zima? Zima jest przereklamowana!

Pomyśl i zaplanuj wakacyjny urlop. Nie pisz tylko i wyłącznie o marzeniach jak o podpunktach. Rozbierz je na czynniki pierwsze. Co musisz zrobić, aby je spełnić? Po jakie środki sięgnąć, co sprawdzić w sieci? Nie masz jeszcze wymarzonego hotelu, nie wiesz czym pojechać? Zapisz wszystkie pytania na checkliście i ułóż odpowiedzi – a jednocześnie poczuj, jak fantastycznie jest przekreślać kolejne, wykonane punkty! 🙂

Do dzieła! Powodzenia 😉

Wgraj więcej podobnych artykułów
Wgraj więcej eduwis
Wgraj więcej Porady
Comments are closed.

Sprawdź jeszcze

O negatywnych emocjach

Każda osoba inaczej radzi sobie ze strachem, złością, smutkiem, zazdrością itd. Wszystko o…